Nowy Folwark, ul. Nowa 5
61 438 85 54
ssp-nf@wrzesnia.pl
logo
logo

Biblioteka szkolna

DRUKUJ

Biblioteką opiekuje się mgr Julianna Hauke.

Księgozbiór liczy ponad piętnaście  tysięcy woluminów, jest stale uaktualniany i selekcjonowany. Szczególnie bogaty jest dział dla dzieci młodszych, które najchętniej czytają i wypożyczają książki. Trwa jego bieżące opracowanie w programie MOL-Optivum, a od roku 2014/2015 uruchomiono komputerowe wypożyczanie zbiorów. Biblioteka prenumeruje czasopisma dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Funkcjonuje w niej także Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej , przeprowadzane są lekcje biblioteczne i przedmiotowe z wykorzystaniem Internetu, programów multimedialnych oraz księgozbioru podręcznego, zajęcia Klubu Czytelniczego w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "PoczytajMy".
 
W bieżącym roku szkolnym biblioteka przeprowadzi m.in. konkursy: ortograficzne, recytatorskie,  o patronie (we współpracy z polonistami), konkursy plastyczne (i inne), oraz uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I szkoły podstawowej. Obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W jego trakcie, a także w pozostałych miesiącach, przeprowadzane są liczne konkursy i akcje czytelnicze, warsztaty, spotkania autorskie. Szczególnie troskliwie dbamy o dzieci z oddziałów "0", które "zaprzyjaźniamy" z książką i biblioteką.

Biblioteka szkolna uczestniczy w projektach czytelniczych. Współuczestniczy również w projektach edukacyjnych - szkolnych i pozaszkolnych, współorganizuje co roku ogólnopolskie przedsięwzięcie Święto Teatru na Prowincji. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki i skorzystania z jej usług.

O działaniach biblioteki szkolnej piszemy w podzakładce "Z życia biblioteki" - proszę kliknąć.
 

Godziny pracy biblioteki.

POLECANE SERWISY

dowiedz się więcej

  • men logo
  • oke logo
  • ore logo
  • wrzesnia logo
  • office logo

MAPKA

zobacz jak do nas dojechać

Biblioteka szkolna,Samorządowa  Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów  Folwark, ul. Nowa 5??62-300 Września??tel. 61 438 85 54?fax 61 438 86 46??e-mail:  ssp-nf@wrzesnia.pl
Samorządowa Szkoła Podstawowa
im. Polskich Noblistów

Nowy Folwark, ul. Nowa 5
62-300 Września

tel. 61 438 85 54

e-mail: ssp-nf@wrzesnia.pl
© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone ssp-nf.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl