Nowy Folwark, ul. Nowa 5
61 438 85 54
ssp-nf@wrzesnia.pl
logo
logo

Święto Teatru

Święto Teatru na Prowincji 2023 - zapraszamy do udziału!

Święto Teatru na Prowincji 2023 - zapraszamy do udziału!

Dodano: czwartek 8 grudnia 2022

Szanowni Państwo!

Już po raz dziewiętnasty Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku organizować będzie ogólnopolski (z akcentem międzynarodowym) projekt ŚWIĘTO TEATRU NA PROWINCJI, uwzględniając nietypową sytuację związaną z epidemią SARS-CoV-2. Współorganizatorem jest Fundacja Dzieci Wrzesińskich.

Jego celem jak co roku jest przede wszystkim promowanie kreatywności młodzieży oraz indywidualnych predyspozycji dzieci i młodych ludzi, którzy nie akceptują bylejakości, ale prezentują pozytywną postawę wobec innych i utrwalają uniwersalne wartości: wrażliwość, okazywanie szacunku, życzliwości i tolerancji.

W dniach 9 maja-2 czerwca 2023 roku Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku i Fundacja Dzieci Wrzesińskich organizują w ramach projektu Święto Teatru na Prowincji m.in.: XIX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej „Maska”, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Góry w poezji, prozie, kulturze” oraz liczne wydarzenia towarzyszące, w tym IV Ogólnopolską Konferencję „Kreatywność i innowacyjność w edukacji”.  To kolejna już impreza kulturalno-edukacyjna zakrojona na tak szeroką skalę. Nasze wieloletnie doświadczenia podpowiadają, że jest ona bardzo potrzebna nie tylko w środowisku lokalnym i ponadregionalnym, ale również międzynarodowym.

Załączamy pakiet regulaminów związanych ze ŚWIĘTEM TEATRU NA PROWINCJI, wierząc jednocześnie, że nie zabraknie na nim Państwa oraz dzieci, młodzieży i nauczycieli z Państwa szkół.

Z poważaniem

mgr Sławomira Czarnecka

Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku

REGULAMINY, KARTY ZGŁOSZEŃ I WZORY DYPLOMÓW  - do pobrania poniżej więcej

Koncert "Nieustanne pamiętanie"

Koncert "Nieustanne pamiętanie"

Dodano: środa 28 września 2022

25 września we  Wrzesińskim Ośrodku Kultury  odbył się  koncert "Nieustanne pamiętanie" będacy podsumowaniem jubileuszowej, osiemnastej  już edycji Święta Teatru na Prowincji, wyjątkowej  imprezy organizowanej przez naszą szkołę oraz Fundację Dzieci Wrzesińskich. Wystąpił zespół Małżeństwo z Rozsądku oraz zaproszeni goście: chór Camerata, Barbara Parzęczewska, Izabela Metler, Waldemar Grzegorek, Iga Iglewska, Grzegorz Adamski, Zuzanna Gabruk i chór ze szkoły w Nowym Folwarku (relacja wideo na profilu FB  WOK-u dostepna TUTAJ). Swą obecnością zaszczycił nas m.in. Wielkopolski Kurator Oświaty, p. Robert Gaweł. Więcej zdjęć w GALERII SZKOŁY.
LINK DO  KONCERTU


więcej

Święto Teatru na Prowincji 2022  - wyniki konkursów i podsumowanie dotychczasowych działań

Święto Teatru na Prowincji 2022 - wyniki konkursów i podsumowanie dotychczasowych działań

Dodano: środa 18 maja 2022

6 maja maja rozpoczął się etap końcowy ogólnopolskiego projektu Święto Teatru na Prowincji organizowanego przez Fundację Dzieci Wrzesińskich i Samorządową Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku. Jest to już osiemnasta edycja tego przedsięwzięcia. W ramach Święta, jak co roku, odbył się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej Maska, który służy wymianie doświadczeń zespołów teatralnych z różnych środowisk wiejskich i miejskich oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorskitym razem pod nazwą "Poezja Wisławy Szymborskiej"...


więcej

Gala Laureatów Święta Teatru na Prowincji 2022

Gala Laureatów Święta Teatru na Prowincji 2022

Dodano: piątek 13 maja 2022

12 maja  odbyła się Gala Laureatów Święta Teatru na Prowincji 2022. Podczas uroczystości zapoznano z wynikami XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej Maska. Wystąpiła też jedna z dwóch grup, które otrzymały nagrodę specjalną tegorocznej MASKI (za innowacyjne podejście do tworzywa teatralnego) - przedszkolaki z klasy 0b z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Nowym Folwarku.Taką samą nagrodę otrzymał również zespół z Przedszkola Niepublicznego Chatka Misia Uszatka we Wrześni. Ponadto podczas Gali wystąpiły dzieci z naszej szkoły: klasa 1b zaprezentowała taniec "Kogucik", klasa 0b - piosenkę, a klasa 7c scenkę mitologiczną - było to jednocześnie swoiste podsumowanie szkolnego projektu "Teatr uczy, teatr bawi" towarzyszacego tegorocznej, międzynarodowej edycji Święta Teatru. Ponadto wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Gabrieli Jędrzejczak.

Galę Laureatów swą obecnością zaszczycili uczestnicy Święta, opiekunowie, rodzice, uczniowie, a także goście specjalni: Wielkopolski Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga, który pogratulował laureatom i odczytał list od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka adresowany do uczestników i organizatorów Święta, dyrektorzy szkół i przedszkoli, instytuacji kultury,  sołtysi okolicznych wsi, ks. proboszcz Czesław Kroll.


więcej

Program XVIII Święta Teatru na Prowincji

Program XVIII Święta Teatru na Prowincji

Dodano: piątek 6 maja 2022

Program XVIII Świeta Teatru na Prowincji - zapraszamy!


więcej

Zaproszenie na koncert

Zaproszenie na koncert

Dodano: czwartek 5 maja 2022

W ramach tegorocznego Międzynarodowego Święta Teatru na Prowincji jako wydarzenie towarzyszące zaplanowano koncert zespolu Cztery Pory Milowania. Zespol powstal w 2014 roku, wywodzi się z Choczewa w wojewodztwie pomorskim. Jego dzialalność opiera sie głównie na autorskiej muzyce czlonkow zespolu pisanej do wierszy miedzy innymi Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury, Aleksandry Bacinskiej i Toma Borkowskiego. 13 maja 2022 roku o g. 19.00 w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich zagraja dla szkolnej i lokalnej publicznosci koncert "Wszystko ma tutaj wielki sens". Serdecznie zapraszamy!


więcej

Plakat Święta Teatru na Prowincji 2022

Plakat Święta Teatru na Prowincji 2022

Dodano: czwartek 28 kwietnia 2022

Proszę kliknąć.


więcej

Wyniki II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Poezja Wisławy Szymborskiej"

Wyniki II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Poezja Wisławy Szymborskiej"

Dodano: czwartek 28 kwietnia 2022

Dziękujemy za przesłane zgłoszenia. Etap III odbędzie się stacjonarnie w WDK w Psarach Polskich. Oto lista osób  zakwalifikowanych do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytattorskiego "Poezja Wisławy Szymborskiej":


więcej

Wyniki II etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej Maska

Wyniki II etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej Maska

Dodano: czwartek 28 kwietnia 2022

Dziękujemy za przesłane zgłoszenia. Etap III odbędzie się stacjonarnie w WDK w Psarach Polskich. Oto lista grup zakwalifikowanych do III etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej MASKA...


więcej

Zaproszenie do udziału w XVIII Święcie Teatru na Prowincji - regulaminy

Zaproszenie do udziału w XVIII Święcie Teatru na Prowincji - regulaminy

Dodano: poniedziałek 31 stycznia 2022

Szanowni Państwo!

 Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku po raz osiemnasty podjęła się realizacji projektu ŚWIĘTO TEATRU NA PROWINCJI, uwzględniając nietypową sytuację związaną z epidemią SARS-CoV-2. Współorganizatorem jest Fundacja Dzieci Wrzesińskich.

Jego celem jak co roku jest promowanie kreatywności młodzieży oraz indywidualnych predyspozycji dzieci i młodych ludzi, którzy nie akceptują bylejakości, ale prezentują pozytywną postawę wobec innych i utrwalają uniwersalne wartości: wrażliwość, okazywanie szacunku, życzliwości i tolerancji.
W dniach 6 maja-26 września 2022 roku...więcej

POLECANE SERWISY

dowiedz się więcej

 • men logo
 • oke logo
 • ore logo
 • wrzesnia logo
 • office logo

MAPKA

zobacz jak do nas dojechać

artykuły,Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów Folwark, ul. Nowa 5??62-300 Września??tel. 61 438 85 54?fax 61 438 86 46??e-mail: ssp-nf@wrzesnia.pl
Samorządowa Szkoła Podstawowa
im. Polskich Noblistów

Nowy Folwark, ul. Nowa 5
62-300 Września

tel. 61 438 85 54

e-mail: ssp-nf@wrzesnia.pl
© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone ssp-nf.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl