Nowy Folwark, ul. Nowa 5
61 438 85 54
ssp-nf@wrzesnia.pl
logo
logo

Święto Teatru

DRUKUJ

ŚWIĘTO TEATRU NA PROWINCJI 2012

Dodano: wtorek 22 maja 2012

W dniach 16-18 maja bieżącego roku w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich i w Zespole Szkół w Nowym Folwarku odbyła się dziewiąta już edycja Święta Teatru na Prowincji. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „W świecie teatru”. Organizatorem tej kulturalnej imprezy był Zespół Szkół w Nowym Folwarku wraz z działającym w nim Teatrem „Fakt 3”, a współorganizatorami – Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy we Wrześni, Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich, Fundacja Dzieci Wrzesińskich, Lokalna Grupa Działania „Z Nami Warto”, rady sołeckie wsi Nowy Folwark i Psary Polskie oraz Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe we Wrześni, Wrzesiński Ośrodek Kultury, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Parafia pw. Świętego Krzyża we Wrześni, Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, a także firmy: Efekt, SURiT i Kaufland Polska.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali Telewizja Polska Oddział Poznań, Radio Merkury Poznań, Radio Gniezno, „Przegląd Powiatowy”, „Wieści z Ratusza”, „Wiadomości Wrzesińskie” i „Przemiany na Szlaku Piastowskim”.

Impreza została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W ramach Święta Teatru na Prowincji odbyły się:

- IX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej „Maska”,

- Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Teatr w życiu”,

- Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Teatr – mój świat”,

- Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski „Byłem, zobaczyłem, napisałem” (na najlepszą recenzję)

Zmagania młodych adeptów sztuki teatralnej, recytatorów i literatów oceniały komisje, którym przewodniczyli Andrzej Malicki (aktor i reżyser sceny młodzieżowej Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie), Elżbieta Górczyńska (instruktor teatralny), Zenona Golc (animatorka kultury, instruktor teatralny) oraz Przemysław Nowak (wieloletni dziennikarz prasy lokalnej i nauczyciel j. polskiego), którym pomagali: Rafał Szamburski, Alicja Fojt oraz nauczyciele naszej szkoły: Marlena Szternel, Alina Ciesielczyk, Julianna Hauke, Magdalena Szambelan.

Tegoroczne prezentacje w różnych dziedzinach związanych z teatrem miały charakter ogólnopolski. W Święcie uczestniczyły przedszkola i szkoły z: Sokolnik, Bieganowa, Zasutowa, Gołańczy, Gutowa Małego, Nekli, Marzenina, Kaczanowa, Poznania, Sierakowa, Kołaczkowa, Jarocina, Białegostoku, Wągrowca, Żerkowa, Lubonia, Pecnej, Wrześni, Barcina, Bestwinki, Pyzdr, Łuszczanowa, Nowego Folwarku.

Po dwudniowych zmaganiach wyniki współzawodnictwa ukształtowały się następująco:

IX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej „Maska 2012”:

Kategoria przedszkola

Statuetka Maski (I miejsce) – Przedszkole „Polne kwiatki” z Gutowa Małego za spektakl „Czerwony Kapturek”

II miejsce – Przedszkole nr 6 „Pszczółka Maja” z Wrześni za spektakl „Bajka o królu”

III miejsce Przedszkole „Miś Uszatek” z Nekli za spektakl „Czerwony Kapturek”

Kategoria szkoły podstawowe klasy I – III

Statuetka Maski (I miejsce) – SSP nr 6 we Wrześni za spektakl „Nie ma tego złego”

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu za spektakl „Intrygujące ploteczki”

III miejsce – Szkoła podstawowa w Nowym Folwarku za spektakl „Kot w butach”

Kategoria szkoły podstawowe klasy IV – VI

Statuetka Maski (I miejsce) – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu za spektakl „Poczekalnia” (spektakl dnia)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Marzeninie za spektakl „Bajka o ambitnym motylu”

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Żerkowie za spektakl „Ptasie radio”

Kategoria gimnazja

Statuetka Maski (I miejsce) – Gimnazjum nr 1 w Barcinie za spektakl „Mikser” (spektakl dnia)

II miejsce – Gimnazjum w ZS w Marzeninie za spektakl „Ctrl+Alt+Delete”

III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Barcinie za spektakl „Strach jest dobry”

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

nagród nie przyznano

Ponadto przyznano nagrody za:

Najlepszą rolę kobiecą: Hania Roszak z Gimnazjum w Pecnej za rolę tytułowej bohaterki w spektaklu „Zaręczyny Florci”

Najlepszą rolę męską: Marcin Kiciński z Gimnazjum w Pecnej za rolę Reginalda w spektaklu „Zaręczyny Florci”

Najlepszy scenariusz i adaptację: Gimnazjum nr 1 w Barcinie

Najlepsze kostiumy: Przedszkole nr 6 „Pszczółka Maja” z Wrześni – spektakl „Bajka o królu”

Najlepsza reżyseria przedstawienia: Gimnazjum nr 1 w Luboniu (spektakl „Serenada”)

Najlepsza scenografia do przedstawienia „Bajka o ambitnym motylu”, Szkoła Podstawowa w Marzeninie

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Teatr – mój świat”

Kategoria szkoły podstawowe

Laur literata (I miejsce) – Karolina Wikaryjczyk z SSP w Nowym Folwarku

II miejsce – Weronika Kasprzyk z SSP w Nowym Folwarku

III miejsce – Koło teatralne „Fantazja” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczanowie oraz Angelika Głowacka z SSP w Nowym Folwarku

Kategoria gimnazjum

Laur literata (I miejsce) – Kinga Jonkisz z Gimnazjum w Bestwince

II miejsce – Patrycja Wiatr z Gimnazjum w Nowym Folwarku

III miejsce – Joanna Nowakowska z Gimnazjum w Nowym Folwarku

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

II miejsce - Joanna Jakubowska z III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Teatr w życiu”

Kategoria szkoły podstawowe

I miejsce – Anna Marciniak ze Szkoły Podstawowej w Bieganowie

II miejsce – Zuzanna Rzepczyk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczanowie

III miejsce – Dominik Szklarkowski ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach

Kategoria gimnazja

proza

I miejsce – Mateusz Blat z Gimnazjum w Zasutowie

II miejsce – Gracjana Stefańska z Gimnazjum nr 1 w Barcinie

III miejsce – Weronika Godlewska ze Społecznego Gimnazjum nr 1 w Poznaniu

poezja

I miejsce – Katarzyna Piechnik z Gimnazjum nr 2 we Wrześni

II miejsce – Agata Sawa z Gimnazjum nr 2 we Wrześni

III miejsce – Julita Jeziorska z Gimnazjum w Kołaczkowie

Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski „Byłem, zobaczyłem, napisałem”

Kategoria szkoły podstawowe

Laur literata (I miejsce) – Patrycja Tomczyk ze Szkoły Podstawowej w Kaczanowie

II miejsce – Dominika Sobczak ze Szkoły Podstawowej w Kaczanowie

III miejsce – Weronika Andrzejewska ze Szkoły Podstawowej w Kaczanowie

Kategoria gimnazjum

Laur literata (I miejsce) – Monika Dachowska z Gimnazjum w Nowym Fowlarku

II miejsce – Martyna Nawrocik z Gimnazjum w Nowym Folwarku

III miejsce – Marta Wojtaszak z Gimnazjum w Nowym Folwarku

wyróżnienie – Kinga Mikołajczak z Gimnazjum w Kołaczkowie

W programie tegorocznego Święta Teatru na Prowincji znalazły się warsztaty dziennikarskie, recytatorskie i teatralne dla młodzieży i nauczycieli, które prowadzili: Andrzej Malicki, Zenona Golc, Elżbieta Górczyńska oraz Przemysław Nowak. Podczas inauguracji wystąpiły tancerki z Zespołu Szkół w Marzeninie, natomiast Galę Laureatów swym występem uświetniła Paula Izydorek, absolwentka naszej szkoły. Z okazji Święta wydano również tomik z wierszami nadesłanymi na konkurs „Teatr – mój świat”.

Licznie zgromadzona publiczność mogła także obejrzeć spektakl „Klasyka nad Wrześnicą” (według scenariusza i w reżyserii Andrzeja Malickiego) w wykonaniu członków teatru „Fakt 3” z Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół w Nowym Folwarku oraz przedstawicieli władz samorządu terytorialnego, dziennikarzy, dyrektorów przedszkoli. Galę Laureatów swą obecnością uświetnili m.in.: Tomasz Kałużny - burmistrz Miasta i Gminy Września Waldemar Grześkowiak – wiceburmistrz Miasta i Gminy Września, Waldemar Grzegorek wicestarosta powiatu wrzesińskiego, ks. proboszcz Czesław Kroll, Sabina Liberkowska – sołtys Psar Polskich, Józef Karmoliński – sołtys Nowego Folwarku, Lilla Pylak - wiceprezes Fundacji Dzieci Wrzesińskich, Małgorzata Lisiecka - kierownik biura Lokalnej Grupy Działania Z Nami Warto oraz dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych.

 Zdjęcia w galerii szkoły.

POLECANE SERWISY

dowiedz się więcej

  • men logo
  • oke logo
  • ore logo
  • wrzesnia logo
  • office logo

MAPKA

zobacz jak do nas dojechać

artykuły,Samorządowa  Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów  Folwark, ul. Nowa 5??62-300 Września??tel. 61 438 85 54?fax 61 438 86 46??e-mail:  ssp-nf@wrzesnia.pl
Samorządowa Szkoła Podstawowa
im. Polskich Noblistów

Nowy Folwark, ul. Nowa 5
62-300 Września

tel. 61 438 85 54

e-mail: ssp-nf@wrzesnia.pl
© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone ssp-nf.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl