DRUKUJ

LEKKOATLETYKA

Dodano: wtorek 23 czerwca 2009

Lekkoatletyczne sukcesy

W ubiegłym roku szkolnym reprezentanci naszego gimnazjum uzyskali w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce aż 11 medali, co daje nam drugie miejsce w tym rankingu na terenie powiatu. W poszczególnych konkurencjach zdobyli medale:

złote:

Patrycja Rogóz – bieg na 100 m

Roksana Gwiżdż – rzut dyskiem (r. szk.)

Joanna Olejniczak – rzut oszczepem (r. szk.)

A. Bagrowski, M. Borczuch, D. Chromiński, P. Strychalski – sztafeta 4x100 m

Wszyscy medaliści zakwalifikowali się do Mistrzostw Rejonu, które odbyły się na stadionie TS „Olimpia” w Poznaniu. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych zawodach: Roksana Gwiżdż (I miejsce w rzucie dyskiem), Patrycja Rogóz (III miejsce w biegu na 100 m) oraz sztafeta 4x100 m biegnąca w składzie – M. Borczuch, A. Bagrowski, D. Kierzek, S. Krawczyk, która ustanowiła rekord szkoły. Należy odnotować, iż większość reprezentantów uplasowała się w pierwszej dziesiątce w swoich konkurencjach.

29 maja odbył się finał wojewódzki mistrzostw w lekkiej atletyce. Świetnie zaprezentowała się Roksana Gwiżdż, która w rzucie dyskiem zajęła III miejsce. Bardzo dobry występ zanotowała także Patrycja Rogóz, zajmując IX miejsce w biegu na 100 m. Zdobyte przez dziewczęta punkty pozwoliły zająć naszej szkole 29 miejsce w województwie w klasyfikacji drużynowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.

Czwartki lekkoatletyczne

Jesienią i wiosną na stadionie ZSTiO we Wrześni odbył się cykl zawodów lekkoatletycznych dla dzieci szkół podstawowych. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych (1998, 1997, 1996) z podziałem na dziewczynki i chłopców.