Sport

DRUKUJ

Trzy medale sztafet

Dodano: wtorek 15 października 2013

Przy ładnej pogodzie, 2 października nad Zalewem Lipówka rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały sztafety: szkoły podstawowej, dziewcząt z gimnazjum i chłopców z gimnazjum. Po raz pierwszy wszystkie sztafety zdobyły medale.

Jako pierwsi na trasę wybiegli uczniowie szkoły podstawowej w składzie: Katarzyna Drapikowska, Jakub Włodarczyk, Julia Niedzielska, Jakub Świderski, Sara Marczak, Michał Jędraszak, Klaudia Stachura, Miłosz Stolarek, Weronika Mikołajczak i Maciej Beśka. Po zaciętej walce zajęli drugie miejsce, tuż za SSP nr 1we Wrześni.

Następnie do rywalizacji przystąpiły dziewczyny z gimnazjum: Magdalena Wszelaka, Sonia Borau, Maja Broniarczyk, Marika Krzyżkowiak, Karolina Jagodzińska, Monika Wojdak, Klaudia Fijołek, Angelika Ignaszak, Patrycja Szczepańska, Angelika Ściernicka. Dziewczyny pierwszy raz stanęły na podium. Zdobyły srebrny medal, ustępując tylko Gimnazjum nr 2 we Wrześni.

Największą niespodziankę sprawiła sztafeta chłopców gimnazjum, która po raz pierwszy zdobyła złoty medal i awansowała do mistrzostw województwa. Zespół wystąpił w składzie: Oskar Golon, Piotr Gielniak, Wiktor Golon, Bartosz Kruszyński, Dawid Przybysz, Łukasz Kirkiewicz, Szymon Kwiatkowski, Wiktor Machiński, Filip Idczak, Krystian Kwiatkowski.

11 października w Poznaniu na Hipodromie Wola rozegrano Finał Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych. Nasi reprezentanci zajęli XXVI miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ! (ws)